View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Jun 17, 2019 7:43 pm

Forum rules

Aceasta zona este destinata anunturilor IMPORTANTE

Reply to topic  [ 1 post ] 
RUGAMINTE pentru unii si REGULA pentru altii. 
Author Message
Site Admin

Binete

Din feedback-ul primit inteleg ca sunt cateva aspecte in desfasurarea partidelor ce pot fi imbunatatite.

Atata timp cat am reusit sa le identificam si sa gasim solutii cred ca nu ar trebui sa ne ingrijoram, insa am putea sa dam mai multa atentie atunci cand ne aflam la limita compromisului dintre cantitate si calitatea jocului.

O posibila cauza poate fi prezenta crescuta la joc in mare parte formata din jucatori neinitiati atat in tainele airsoftului cat si in cel al conceptului de ""joc de echipa"".

Asa cum spuneam si in titlu RUGAMINTE pentru cei experimentati sa ofere mai mult sprijin in organizarea partidelor iar pentru incepatorii sa respecte REGULILE.

Sunt convins ca Lucky are bunavointa si initiativa dar fara sprijinul vostru nu poate reusi.

Iata propunerea mea:

1. Lucky este responsabil sa faca propunerea pentru scenariu si sa o afiseze pe forum pana cel tarziu joi.( detaliile le discuta el cu cine crede de cuviinta )

2. Participantii pot lectura si evalua scenariul inainte de a ajunge la partida de sambata, astfel ca se pot abtine sa participe daca nu le este compatibil ( astfel se evita discutiile si negocierile pe teren )

3. Inainte de inceperea partidei Lucky tine un scurt discurs in care aminteste REGULAMENTUL DAT cat si unele aspecte mai putin dorite ce au fost intalnite in partidele precedente.

4. Lucky sau orice alt membru DAT sunt incurajati, rugati sa vegheze la respectarea regulamentului si sa aplice sanctiuni acolo unde si cand situatia o impune.

Daca va temeti ca procedand astfel numarul participantilor se va reduce simtitor atunci jocurile voastre vor migra pe nesimtite catre orice altceva decat PLACERE si BUNA DISPOZITIE.

Nu o faceti voi.....!...o fac eu cand ajung acasa si tot ma asigur ca revenim la VALORILE DAT.

Succes si va stau la dispozitie pentru eventualele nelamuriri.

NU UITATI !

- De cate ori vrei sa apesi pe tragaci asigura-te ca :

1. Ai identificat sigur avdersarul.

2. Ai tintit in partea inferioara a corpului.

3. Ai evaluat distanta de tragere si te afli in zona MED-ului.

4. Nu uiti degetul pe tragaci mai mult decat este necesar.

5. Nu sunt obstacole ( usa / pereti / paravane / ) ce-ti pot rezerva suprize si de unde poate rasari oricand un alt jucator sub limita MED-ului

6. Vei folosi pistolul din dotare atunci cand te apropii deja de cladiri sau in interiorul acestora.

Tue Jul 24, 2012 8:07 pm
Profile
Reply to topic   [ 1 post ]